prasátko kadeřavé Jarmila

Krásný den!

Jmenuji se Jarmila. Jsem jedno ze sedmi ve Zvířátkově žijících prasátek, ovšem já jediná jsem prase kadeřavé, kterému se ale také může říkat mangalica či mangulica.

Jsem nejmastnějším plemenem prasete. Představte si, že 70 % mé hmotnosti tvoří sádlo. Kromě velkých tukových zásob mám také dlouhé vlnité štětiny, které jsou pro mangalici typické. Díky nim můžeme vyrazit na pastvu i v tuhé zimě a nebo za deště, jelikož štětiny v tu chvíli fungují podobně jako pláštěnka či deštník – zachytí kapky vody, které tak nemají šanci proniknout až na naši kůži, tím pádem nemůžeme nastydnout a být nemocné.

Dnes už nás tak jako dříve příliš mnoho lidí nechová, protože se jim to nevyplatí. Zaprvé máme poměrně vysoké požadavky na jídlo, dále tu máme již zmiňované malé množství masa a konečně nelze opomenout ani počet selátek, který je v porovnání s jinými plemeny prasat opravdu malý – v jednom vrhu jich bývá pět, nanejvýš osm.

Pokud byste se za mnou chtěli přijet podívat, pak mě určitě zastihnete během mé nejoblíbenější a nejčastější aktivity, a to spánku! Já v podstatě nic jiného ani nedělám. Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *