opička Kristýna – makak kápový

Zdravím!

Já jsem opička Kristýnka. Jsem z rodiny makaků kápových. Teď si určitě říkáte, proč zrovna příjmení kápový? Až se uvidíme, podívejte se mi na hlavičku. Ale doprostřed! A uvidíte, že naše vlásky trošinku kápi připomínají.

Kdekdo říká, že mám nějaký ten gram navíc. No, možná na tom něco bude. Ale když mně tolik chutná! A nejvíce paprika. Tedy přesněji taková ta semínka, která jsou vždycky nalepená na té bílé divné věci uvnitř, která je schovaná přímo pod takovým tím zeleným pahýlkem, za který paprika visí na takovém tom stromečku, než ji někdo utrhne. Omlouvám se za tento způsob popisu, ale mě nikdy prvouka ve škole moc nebavila. Já jsem měla radši zeměpis. A tak vím, odkud my, makakové kápoví, pocházíme! Mám vám nechat hádat? Ale to by stejně nemělo cenu, protože byste to hned uhodli. Z Indie! Některé z nás tam potkáte v lese, někteří zase žijí společně s lidmi a někteří bufetí v popelnicích na kraji měst.

Jsem moc hodná a ráda se tulím. Když mi nastavíte ruku a bude se mi zrovna chtít, vyšplhám až na vaše rameno a když se mi bude hodně chtít, vyhupnu i na hlavu. Ale sami to se mnou raději nezkoušejte. Ať není nějaký malér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *