papoušek královský Emil

Hledáte Jeho Veličenstvo, papouška královského jménem Emil? Máte štěstí, právě probíhají audienční hodiny a tak vás budu moci přijmout a odpovědět na vaše otázky.

Odkud jsme to vlastně přilétli?

Naši předci poletovali v Austrálii. Jednoho dne se ovšem rozhodli dobývat nová území, a tak se rozletěli do všech koutů světa, aby objevili nové země, kde by se mohli papoušci kolonizátoři usadit. No, shodneme se asi na tom, že takhle to nebylo. A protože téměř ve všem má prsty člověk, nejpravděpodobnější variantou bude, že nová území jsme poznali zavření někde v klícce na objevitelské lodi.

Kde najdete naše poddané?

Dáváme přednost životu ve stromech. Nemáme rádi samotu, vyskytujeme se v párech nebo v hejnech. Často navštěvujeme ovocné sady a kukuřičná pole, kde si naplníme svá bříška. Za to nás nemají rádi zemědělci, kteří vždycky nadávají, že jsme jim spásli skoro celou úrodu.

Holka nebo kluk?

Tak to poznáte na první kuk. Samečkové jsou na hlavičce, krku a na spodní straně těla zbarveni dočervena nebo dooranžova. Záda a křidýlka jsou zelená, zadeček s ocáskem mají barvu modrou. Samičky mají podobné zbarvení, ale hlavička a horní strana ocásku jsou tmavě zelené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *