lama Žili

Ahoj!

Já jsem lama krotká a jmenuji se Žili. Rádi byste se o mně a o mých lamích kamarádech dozvěděli něco nového? Pak jste tu správně!

My, lamy krotké, jsme zdomácnělými potomky divokých lam jménem guanako. Moji kamarádi se volně prohánějí po kopečcích Jižní Ameriky – v Bolívii, Peru, Argentině, Ekvádoru a v severních částech státu Chile. Tam ovšem až na vzácné výjimky nejsme domácími mazlíčky a lidé nás chovají především pro naši kůži, ze které následně vyrábějí provazy, vaky, pytle, pokrývky či látky.

Ale dost bylo povídání o mých kamarádech a my se z obecného povídání přesuneme přímo k mé maličkosti! Víte, kdo je mým kmotrem? Že ne? Tak já vám tedy napovím:.. Jde o jednoho zpěváka a spousta dětí bude určitě znát jeho večerníčkovou písničku „Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům“. Tudíž teď už je odpověď téměř jistá! Mým kmotrem je pan Jaroslav Samson Lenk. Pokud byste měli cestu kolem Zvířátkova, určitě se za mnou přijďte podívat a nezapomeňte si na pokladně koupit senné granule! Ty já mám totiž tuze ráda, stejně tak jako drbání na krku. Bát se mě nemusíte. O lamách si sice povídá, že plivou, což pravda je, nicméně pouze poloviční, protože to dělají jenom kluci, kdežto já jsem holka, tudíž žádná sprška nepřijde!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *