lama Žili

Ahoj!

Já jsem lama krotká a jmenuji se Žili. Chtěli byste se něco málo o nás lamách dozvědět? Tak já vám tedy pár informací vyžvaním.

Kde nás najdete, když ne v teplíčku stáje?

My, lamy krotké, jsme zdomácnělými potomky divokých lam guanako. Moji kamarádi se volně prohánějí po kopečcích Jižní Ameriky – v Bolívii, Peru, Argentině, Ekvádoru a v severních částech Chile.

Lama jako lama

Tak to není pravda. A hodně bych se zlobila, kdybyste si to mysleli. Existují dva typy lam: jedním z nich jsou lamy Chaku (čelo a uši mají porostlé srstí) a druhým lamy Qara (lamy mají holý obličej a nízkou srst).

Jedna z výhod, proč mít milujícího pánečka

Z naší kůže lidé vyrábějí provazy, vaky, pytle, pokrývky a látky k výrobě oděvů. Jsme symbolem živočišné výroby Bolívie.

Tak a teď jsem na řadě já! Víte, kdo je mým kmotrem? Že ne? Tak já vám napovím: je to zpěvák a spousta dětí bude určitě znát jeho večerníčkovou písničku „Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům“. No konečně jste to uhodli. Mým kmotrem je pan Jaroslav Samson Lenk.

Já jsem lama krotká, to je svatá pravda, ale když se naštvu (nebojte, moc často se to nestává), krotkost jde stranou. Jestli si mě chcete pojistit proti naštvání, tak mě můžete přijet podrbat na krku. To mám totiž ze všeho nejraději!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *