mýval Jack

Ahoj! Jmenuji se Jack, ale nikdo mi neřekne jinak než Jackoušek. Dříve než vám o sobě prozradím pár tajemství, povím vám pár vět obecně o nás, o mývalech.

Kde žili moji pradědečkové a prababičky?

Původní mývalí pradomovinou je Severní Amerika. Lidé nás odtud zavlekli do různých částí světa a teď si stěžují, že jsme prý invazní druh. Občas s námi jsou problémy, to uznávám. Uhádnete proč? Ze všeho nejraději si postavíme svůj pelíšek v komínu, má to jenom samé plusy, například si nemusíte dát takovou práci se zateplováním, to jenom lidé si neustále stěžují, že komín netáhne.

Co takhle něco k snědku?

Patříme mezi všežravce, sníme, co nám cestou cvrnkne do nosu (žáby, škeble, raky, vybereme ptačí hnízdo) a jsme velice čistotní – když máme v dosahu alespoň trochu vody, svou potravu si omyjeme nebo alespoň otřeme.

Proč není snem každého mývala, aby mu narostly lidské ruce a prsty?

Protože je nepotřebujeme! Máme velice šikovné přední tlapičky podobně jako opice, s trochou námahy si otevřeme i domovní dveře na kliku nebo ledničku. To jsou potom hody! Důležité informace nezískáváme zrakem, ale hmatem.

A teď přišla na řadu ta má tajemství. Ve výběhu mě příliš často nepotkáte. Vylézám až večer. Přes den podřimuji a vylezu pouze tehdy, když mám velký hlad. Ze všeho nejraději mám banán. Když si na něm pochutnávám, někdy i zamlaskám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *