nosál Riťák

No ale dobrý den!

Ten model na fotografii, to jsem prosím já! Nosál! Horský! Riťák! Tak a teď většinu z vás určitě napadlo, že jsem Riťák s i. No, není to snad proto, že bych jako malý nosálek nechodil do školy. Ale s tvrdými souhláskami jsem nikdy nebyl moc velký kamarád. A tak není divu, že jsem se všude podepisoval jako Riťák místo Ryťák. A věřte nebo ne, ale ono se to uchytilo!

Určitě byste rádi věděli, jestli už mám nějakou nosálí slečnu. Zatím ne. Přitom jsem kluk k pohledání! Bezdětný, dobře zajištěný, s vlastním domečkem a velikým srdíčkem. Za jak dlouho se vlastně narodí nosálici nosátko? Co si pamatuji z hodin nosálí prvouky, tak prý za 77 dnů. Ono zapamatovat si dvě sedmičky zas tak těžké není. Ale tatínkové si svých malých ratolestí moc neužijí. K samičkám se mohou přiblížit jenom, když nosálice chtějí miminko, ale pak ať si jdou zase o dům dál.

Nemyslete si, že jsou nosálí samci mezi sebou nějací kamarádi tak jako já se Soňákem. Cítí jeden v druhém soupeře, a tak se perou. O všechno! O samičku, o jídlo i o místečko, kde se chtějí usadit! Rozhodně spolu nepečou jako holky. Ty žijí ve smečkách a když se jim náhodou do té jejich skupinky narodí nějaký klouček, nechají si ho u sebe dva roky, pak mu sbalí raneček a buchty na cestu a pošlou ho do světa na zkoušenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *