morče domácí

Že hledáte morčátka domácí? My si to hned myslela! A pokud se s námi rádi mazlíte, pak je pro vás Zvířátkov jako stvořený, protože právě tam nás bydlí mraky!

Odkud naši předkové připelášili?

My, morčátka, jsme domestikovanou formou morčátek divokých pocházejících z Jižní Ameriky. Před jejím objevením nás tamní kmeny chovaly na maso a kvůli kožíškům. Ovšem našli se mezi nimi i tací, pro které jsme byla domácími mazlíčky. Do Evropy nás lidé poprvé přivezli v průběhu 16. století. Situace tehdy byla v porovnání s dnešní dobou úplně jiná! Ptáte se v čem? Tenkrát jsme byla velice vzácnými zvířaty dovezenými z daleké, dosud neznámé a neprozkoumané země, tudíž zpočátku si mohli náš chov dovolit pouze ti nejbohatší. Na seznam nejčastěji chovaných domácích mazlíčků jsme se zařadila až mnohem později, zejména po druhé světové válce, kdy se náš chov rozšířil ve velkém.

Kluk s klukem? To nebude dělat dobrotu!

Knihy radí nechovat samečky v jedné kleci, a to z jednoho prostého důvodu – kolem půl roku života se mohou začít prát (i v případě, kdy spolu žijí od narození). S tím nejde nesouhlasit! Ale z vlastní zkušenosti můžeme říci, že ne vždy to je pravidlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *