lemur Eliška

Krásný den! Jmenuji se Eliška!
Ve Zvířátkově žiji od svého narození. Jsou tomu už téměř dva roky! Nicméně teď bych vám moc ráda pověděla pár zajímavostí, které se nás, lemurů, týkají.
Náš jídelníček je úplně stejný jako ten opičí. Máme rádi ovoce, zeleninu, piškoty, oříšky, těstoviny, rýži, kuřecí maso ale nepohrdneme ani vajíčkem!
Mnozí se obdivují našemu krásnému, pruhovanému, dlouhému ocasu. Věřte, že ho nemáme takhle dlouhý jen tak pro nic za nic! Ve volné přírodě (konkrétně na Madagaskaru, neboť to je z celého světa jediné místo, kde nás můžete spatřit mimo zajetí), si naši kolegové nežijí tak jako já ve Zvířátkově. Svoji potravu si musejí sehnat sami. Jsme všežravci, tudíž to není zase až tak složité! Často chodíme na pastvu, a v tom právě vězí tajemství našeho ocásku! Abychom předešli situaci, kdy se jeden z našich kamarádů ve vysoké trávě ztratí, zvedneme je vzhůru k nebi (asi jako průvodce deštník či jiné mávátko, které drží skupinu pohromadě) a díky tomuto poznávacímu znamení je pak riziko ztráty mnohem menší!