divoké prase Anička

Krásný den!

Jmenuji se Anička. Jsem jedno ze sedmi ve Zvířátkově žijících prasátek, ovšem já jediná jsem prase divoké. Do Zvířátkova jsem přišla ještě jako malé pruhované selátko, lovci mi tenkrát zastřelili maminku a bez pomoci bych nejspíš nepřežila.

My, divoká prasata (ostatně jako všechna plemena prasat) jsme všežravci. Rádi navštěvujeme pole, zvláště ta kukuřičná! Pokud ale jde o potravu, odvážíme se klidně i do obcí, kde čmucháme a hledáme něco k snědku hlavně v okolí popelnic a kontejnerů. Já mám ze všeho nejraději sladké a je úplně jedno, jestli jde o vánočku, štrůdl, koblihu, tvarohový či povidlový šáteček nebo perník! Také byste mohli vědět, že máme čtyři špičáky, které jsou při soubojích naší zbraní. Těm spodním říkají myslivci páráky a těm horním klektáky!

Mí předci původně žili na území  Evropy a Asie, nicméně lidé nás zavlekli i do ostatních koutů světa. Mláďatům se někdy říká markazíni. Tak je ale možné je pojmenovat pouze pokud jsou pruhovaní. A právě kvůli tomuto pruhovanému pyžamu se můžete setkat ještě s jedním pojmenováním, a to pyžamáci! Ovšem jakmile selátka poporostou, ztratí své pruhy a rázem se z nich stanou dospělí jedinci s hustými štětinami, které je chrání před nepříznivým počasím a zimou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *