ovce kamerunská

Ahoj!

Jmenuji se Pepina. Mockrát jsem slyšela návštěvníky Zvířátkova polemizovat o tom, jestli náhodou nejsem koza, ale to tedy nejsem! Jsem ovečka, ovšem ovečka kamerunská! V porovnání s běžným typem ovce jsem mnohem menší, hubenější a namísto vlny mám srst, tudíž mě není nutné stříhat. Berani mého plemene mají rohy a hřívu, která je s přicházejícím zimním obdobím den ode dne hustší a hustší. My, ovečky, na rozdíl od beranů rohy nemáme, zato ale máme dvojí označení – kromě oveček se nám někdy také říká bahnice.

Mnozí lidé si nás pořizují namísto sekaček na trávu. Kdybyste to chtěli také udělat, pak vás musím upozornit na jednu důležitou věc – okusujeme stromy a žádný, který odpovídá naší výšce, před námi není v bezpečí… 

Nicméně o našem plemenu jsem se napovídala už dost, teď bych vám ráda prozradila něco o sobě. Jsem velmi přítulná a vděčná za každé pohlazení, bát se mě tedy určitě nemusíte. Vždyť já bych neublížila ani mouše! Strach můžete nechat stranou také ve chvíli, kdy byste mi rádi nabídli nějakou dobrotu. Rozhodně vás nekousnu, jsem naučená si vše brát velmi opatrně, maximálně vás lehce oslintám, ale to je jediné, co by se vám během toho mohlo přihodit! Nejraději mám na kolečka nakrájenou mrkvičku, ale nepohrdnu ani sennými granulemi. To vše je k dostání na pokladně Zvířátkova, tudíž nezapomeňte k zakoupeným vstupenkám přihodit nejméně jednu misku mrkve a jeden pytlík granulí. I když být vámi bych ty misky vzala rovnou dvě – spotřeba bude totiž veliká, to se klidně vsadím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *