poník Baby – shetlandský pony

Krásný den!

Jmenuji se Baby. Jsem jedním ze čtyř ve Zvířátkově žijících shetlandských poníků. V porovnání s běžným typem poníka jsme my, shetlandští pony, více zavalitější a mnohem menší. Dokonce jsme jedněmi z nejmenších poníků na světě! Ale nenechte se zmást! Jsme sice jedni z nejmenších, ovšem taky jedni z nejsilnějších. V sedle uneseme dokonce i dospělého muže!

V minulosti lidé hojně využívali naší velikosti skombinované s velkou sílou, ale možná bychom mohli slovo „využívali“ nahradit slovem „zneužívali“.  V roce 1847 bylo dětem a ženám zakázáno pracovat v dolech a bylo třeba tyto pracanty někým nahradit. Můžete hádat, na koho tehdy padl výběr… Od té doby jsme se přesunuli z pastvin do dolů. Bohužel lidé v té době neznali žádné hranice a někteří z poníků zaměstnaných pod zemí mnohdy ani neviděli denní světlo. Tyto časy jsou však naštěstí pryč!

Naši předci pocházejí ze Shetlandských ostrovů nedaleko Skotska směrem na sever. Odtud jsme také získali naše druhové jméno. V tamější části světa panuje velice často nepříznivé počasí – často prší a je zima. Proti této nepřízni nás příroda obdařila hustou srstí, tudíž pro nás déšť a studené teploty nejsou žádnou komplikací.

Ale vy byste se možná také vedle obecného povídání o shetlandských ponících rádi dozvěděli něco o mé maličkosti. Začněme u jídla! Pokud mě budete chtít pohostit, pak nepohrdnu senem, senáží, čerstvou trávou, jetelem a samozřejmě ani mrkví! Je možné, že mě při návštěvě Zvířátkova uvidíte vozit malé děti. To mi nijak nevadí a vlastně je to jedna z aktivit na mém seznamu oblíbených. Nicméně ze všeho nejraději mám polehávání a odpočívání. Od ostatních pony žijících ve Zvířátkově mě poznáte bez sebemenších obtíží! Jako jediná jsem totiž celá bílá. Nevěříte? V tom případě vám nezbude jiná možnost, než se přijet přesvědčit na vlastní očí!

2 thoughts on “poník Baby – shetlandský pony

    • admin says:

      Dobrý den, omlouváme se, že odepisujeme až takhle pozdě, měli jsme malý technický výpadek, ale už by mělo být vše v pořádku. Adopce poníka Baby vyjde na 8000,- Kč. Ještě jednou se omlouváme a přejeme hezký zbytek dne.
      Hanka Ciprová (Zvířátkov)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *