poník Cardík- shetlandský pony

Ahoj!

Ten poník na obrázku, kterého v tu chvíli nezajímalo nic jiného, než kde sezobnout jakou kytičku, tak to jsem já, Cardík. Jsem poník, ale ne jen tak ledajaký! Jsem stejně jako Lotte, Baby a Kryštof poník shetlandský.

Jestli náhodou nejsem nejmenší zvířátko ve Zvířátkově?

Tak to vás nejspíš zklamu. Maličký jsem, to je pravda, ale nejsem nejmenší. Z poníku ano, ale pak tu máme také opičky, surikaty, některé kozičky, prasátka, kunu Cipíska, mývaly nosály – no, zkrátka nejmenší nejsem.

Proč jsme ale tak malincí?

To bych sám rád věděl, ale ve škole shetlandských poníků jsme tuhle látku přeskočili, páč jsme prý byli pozadu a naše paní poníkovská učitelka pravila, že v životě spíš využijeme znalosti o mrkvičce. Tak tedy vím, jakou má mrkev barvu, jaké v sobě má vitamíny, kdy je nejlepší ji pěstovat, ale o tom, proč jsme tak malincí, vím prd.

Že toho asi moc neuneseme?

Pche! To nás neznáte! Jsme sice jedni z nejmenších poníků na světě, ale právě vzhledem k naší velikosti taky jedni z nejsilnějších. V sedle dokonce uneseme i dospělého muže! Ale popravdě, já bych praktickou stránku tohohle tvrzení raději vynechal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *