poník Cardík – shetlandský pony

Ahoj! Jmenuji se Cardík.

Jsem nejmenší ze všech čtyř ve Zvířátkově žijících shetlandských poníků. V porovnání s běžným typem poníka jsme my, shetlandští pony, více zavalitější a mnohem menší. Dokonce jsme jedněmi z nejmenších poníků na světě! Ale nenechte se zmást! Jsme sice jedni z nejmenších, ovšem taky jedni z nejsilnějších. V sedle uneseme dokonce i dospělého muže!

Naši předci pocházejí ze Shetlandských ostrovů nedaleko Skotska směrem na sever. Odtud jsme také získali své druhové jméno. V tamější části světa často panuje nepříznivé počasí – prší a je zima. Proti této nepřízni nás příroda obdařila hustou srstí, tudíž pro nás déšť a studené teploty nejsou žádnou komplikací.

Ale vás by možná více zajímalo, čím mi můžete udělat radost! Pokud budeme mluvit o jídle, nepohrdnu senem, senáží, čerstvou trávou, jetelem a samozřejmě ani mrkví! Dříve jste mě mohli při návštěvě Zvířátkova vidět vozit malé děti, což mi vůbec nevadilo, ale ty časy minuly, já zestárl a síly už mi tolik nestačí. To však neznamená, že jako starší poník strávím celé dny poleháváním. Ačkoliv jde o jednu z mých oblíbených činností, vyběhnutím na louku či procházkou také nepohrdnu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *